Dobrý den. Pokud po prodělaném úrazu trpíte močovou inkontinencí, měl by Vás v první řadě vyšetřit urolog, aby stanovil, o jaký typ močové inkontinence se jedná, a současně vzhledem k prodělanému úrazu byste měl podstoupit i neurologické vyšetření. Co se týče špatného výronu semene a bolesti penisu po styku - neznám přesně rozsah Vašeho poranění, ale doporučuji ještě nějakou dobu vyčkat a následně navštívit odborníka.
Dobrý den,
Únik moči může nemile překvapit každého, vždy je dobré se obrátit na lékaře. Podívejte se na naši databázi odborníků, kde si můžete vybrat specialistu podle Vašeho bydliště. Mezitím doporučujeme vyzkoušet diskrétní inkontinenční prádlo MoliCare MEN Pants, které jsou spolehlivé a budete se v něm cítit dobře. Pomůcky je možné vyzkoušet ZDARMA, popřípadě Vám je může předepsat lékař.
Dobrý den. Pravděpodobně se jedná o počínající inkontinenci. Doporučuji promluvit si se svým obvodním lékařem, který Vás může doporučit na vyšetření ke specialistovi. Začínající inkontinenci však řešte co nejdříve. Čím dříve se podaří inkontinenci podchytit a začít s cvičením nebo medikací, tím jednodušší je její léčba.
Dobrý den,
děkujeme za váš dotaz. Problémy s únikem moči se mohou vyskytnout v každém věku. Je důležité tuto situaci nezanedbat a obrátit se na odborníka. Doporučujeme vám konzultovat vaše potíže s vašim obvodním lékařem nebo přímo s urologem či gynekologem, kteří vám mohou poskytnout vhodnou diagnostiku a doporučit léčbu. Právě včasná návštěva lékaře a nastavení léčby či preventivních opatření mohou zabránit zhoršení situace a předejít trvalé inkontinenci.
Kromě konzultace s odborníkem můžete také zkusit cviky na posílení pánevního dna, tzv. Kegelovy cviky. Tyto cviky mohou pomoci posílit svaly, které kontrolují močový měchýř a pomoci tak snížit riziko močového úniku. Více se dozvíte v článku Cviky pro posílení svalů pánevního dna.
Pro lehkou inkontinenci doporučjeme inkontinenční vložky MoliCare Lady. Pokud si nejste jistá výběr, můžete si objednat vzorek zdarma ZDE na našem webu nebo v případě dalších dotazů kontaktujte naši bezplatnou telefonní linku 800 100 150.
Inkontinence může mít více příčin. Kromě věku jde zejména o genetickou predispozici, pohlaví a ochabnutí svalů pánevního dna. Únik moči je obecně charakteristický poruchou nebo sníženou funkcí uzávěrového mechanismu močového měchýře.
Mezi faktory, které mohou ovlivnit schopnost udržet moč či stolici, patří např. zdravotní stav, psychika, věk, pohlaví, porody, pohyblivost člověka, obezita, výskyt zácpy či chronického kašle, infekce močových cest, užívání léků nebo následky zranění. Roli mohou hrát také stresové faktory, jako je nedostupnost toalet.
Dobrý den,
Pokud se jednalo o ojedinělý případ a noční inkontinence se neopakuje, doporučujeme pouze nastolit preventivní opatření. Jednou ze základních prevencí proti nočnímu úniku moči může být omezení množství tekutin, které pijete ve večerních hodinách. Vyvarujte se také konzumaci alkoholu a kofeinu, které mohou zvyšovat potřebu močit. Důležité je také pravidelné vyprazdňování močového měchýře před spaním.
Nejúčinnější metodou pro prevenci inkontinence jsou cviky pro posílení pánevního dna. Více se dozvíte v našich článcích ZDE.
Pokud by se problém s únikem moči opakoval častěji nebo by se objevily další obtíže spojené s močovým ústrojím, konzultujte tuto situaci s lékařem, který vám může poskytnout další rady a doporučení.
Připojte se k více než 7 500 členů Moliklubu a získejte možnost sledovat příspěvky v poradně e-mailem a další výhody.