Inkontinence může postihnout muže i ženy bez ohledu na věk. Pravdou je, že ženy po porodu a senioři jsou k ní náchylnější vzhledem k fyziologickým změnám v těle. Pokud u sebe pozorujete únik moči, udělejte si náš test.
V boji s inkontinencí vám mohou pomoci speciální cviky, léky nebo operativní zákrok. Správný postup by měl vždy zvážit odborný lékař. Nedílnou součástí jsou však vždy správné inkontinenční pomůcky.
Inkontinenční vložky jsou navrženy a testovány tak, aby udržely mnohem více tekutiny než menstruační vložky. Zároveň také respektují životní styl nositele a nabízí mnohem širší výběr variant, než mohou pokrýt menstruační vložky. Inkontinentní osoby mají navíc nárok na jejich předepsání od lékaře.
Váš lékař vám může předepsat inkontinenční pomůcky v hodnotě až 450 Kč měsíčně při lehké inkontinenci a až 1 700 Kč měsíčně při těžké inkontinenci. Výše příspěvku vždy záleží na míře úniku moči nebo druhu inkontinence, se kterou se potýkáte. Obraťte se na svého lékaře, gynekologa nebo urologa.
Obavu z nepříjemné situace na veřejnosti má téměř každý inkontinentní člověk. S kvalitními pomůckami a včasnou léčbou se však nemusíte bát vyrazit ven, cestovat nebo navštívit přátele.
MUDr. Lukáš Horčička, urogynekolog - vedoucí lékař ambulance
„Nestyďte se poradit se svým lékařem. Včasné řešení je totiž polovina úspěchu.“
Přečtěte si více o různých druzích inkontinence. Jakmile by vám byl nějaký pojem nejasný, mrkněte do naší přehledné encyklopedie inkontinence.